Kolorowe jarmarki w Jarosławiu
Kolorowe jarmarki w Jarosławiu

Kolorowe jarmarki w Jarosławiu

Ponad 400 lat temu kupcy przewozili swoje towary z dalekich stron i zatrzymywali się w Jarosławiu, by handlować nimi na znanym w całej Europe jarmarku. Nie mieli elektrycznych chłodni, lodówek czy zamrażarek. Znaleźli więc inny sposób na przechowywanie świeżych produktów. Wtedy właśnie pod jarosławskimi kamienicami wydrążono korytarze, które utworzyły sieć podziemnych labiryntów. Dziś każdy może zobaczyć, jakie towary w nich przechowywano.

To Podziemne Przejście w Jarosławiu stanowi jedną z najnowocześniejszych atrakcji turystycznych w województwie podkarpackim.

Poniedziałek – Konkurs

Konkurs „Podkarpackie miejsca na rodzinny weekend”

Wiemy już, że Jarosław to niezwykłe miasto, idealne na rodzinną wycieczkę. Od pełnych atrakcji podziemnych labiryntów po piękne zabytkowe kamienice czy urocze uliczki. Tu dzieci mogą wypalić gliniane naczynie, popłynąć wirtualną łodzią do innych miast, a nawet spotkać zwierzęta i znaleźć skrzynie pełne skarbów.

Gdzie jeszcze warto wybrać się z dziećmi w województwie podkarpackim? Co zwiedzić na Podkarpaciu z dzieckiem?

 

Wtorek – Słuchowisko

Jak znaleźć przygodę. Rozdział 2: Mapa

Zapraszamy do świata przygód, tajemniczych zagadek i podkarpackich skarbów. To fascynująca historia, którą napisał Jan Marković, w barwnej interpretacji aktorskiej Magdaleny Kozikowskiej-Pieńko, w połączeniu z niesamowitymi obrazami Aleksandry Anzel.

Środa – Reportaż

Kolorowe jarmarki w Jarosławiu

Nasz dziecięcy zespół redakcyjny, przygotowany przez Bernadetę Szczyptę, wybrał się na spacer po podziemiach z przewodnikiem – Anną Pilch.

Dzieci sprawdziły czy przejście jest tak ciekawe jak o nim słyszały. Okazało się, że podziemne labirynty kryją nie tylko niezwykle interesującą ekspozycję z postaciami kupców i rzemieślników, ale też są świetnie przygotowane na wizytę cyfrowych tubylców. Interaktywne gry i zabawy, multimedialne efekty specjalne i rewelacyjne makiety bardzo mocno wpływają na wyobraźnię i zaangażowanie młodych zwiedzających.

Czwartek – Podcast

Czy tata wie. Skąd się bierze kultura?

Kolejny z serii podcastów, które powstały w ramach projektu „Kultura w sieci, dla dzieci od dzieci”, jest próbą udzielenia krótkiej odpowiedzi na pytanie: skąd się bierze kultura? Pyta Madzia, odpowiada tata Janek.

Piątek – Łamigłówka

A teraz zasiądźcie do wspólnej zabawy i podejmijcie się rozwiązania zadań o bardzo różnym stopniu trudności, które publikujemy co piątek. Młodsze dzieci mogą kolorować obrazki, trochę starsze szukać słówek w wykreślance lub rozwiązać labirynt.
Pomagajcie sobie wzajemnie, rozwijajcie wiedzę, wyobraźnię i umiejętność kojarzenia faktów.

Kliknij, aby wydrukować.

Sobota – Warsztat on-line

Wy-pieczecie pierne ciasta

Będąc w Podziemnym Przejściu Turystycznym w Jarosławiu warto wziąć udział w wyprawie do mieszczańskiej kuchni i spędzić czas pośród aromatów, smaków oraz zwyczajów w niej panujących. To jedne z wielu warsztatów dla rodzin, które oferuje to miejsce.
W ramach Programu „Kultura w sieci, dla dzieci od dzieci”, do rodzinnego wypiekania piernych ciastek zachęca Ania Pilch z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Niedziela – Ebook

Jak znaleźć przygodę. Część II – Mapa

Niesamowite przygody Oli i Tosi mogą być inspiracją do wspaniałej zabawy, nie tylko gdy zostaliśmy w domach z powodu pandemii. Mogą też uczyć i rozwijać wiedzę młodych ludzi, a przede wszystkim wciągną do czytania nawet najbardziej opornych.
E-book do ściągnięcia jako .ZIP w trzech formatach: PDF, EPUB i MOBI.

Kliknij w grafikę, aby pobrać.

Ebook Jak znaleźć przygodę. Część 2 - Mapa

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content