Muzeum „Knieja” w Nowosiółkach

Muzeum „Knieja” w Nowosiółkach

Jak z bliska wyglądają zwierzęta leśne? Możemy się tego dowiedzieć w małej bieszczadzkiej wsi Nowosiółki, gdzie trafimy do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja”. Zobaczymy liczne trofea myśliwskie (nie tylko z Polski), przede wszystkim wypchane zwierzęta: jelenia, niedźwiedzia czy ptaki drapieżne.

A w przylegającej do muzeum zagrodzie mniej groźnie: baraszkują tu świniodziki, a w stawach pływają amury, karpie i inne ryby łowne.

Okolice muzeum też są piękne – jesteśmy w końcu w rzadko zamieszkanych górach. Tutaj rządzi przyroda. Niedaleko muzeum swój bieg rozpoczyna ścieżka przyrodnicza „Na tropie mieszkańców karpackiej puszczy”. Może niektórych z nich uda się spotkać?

Dodatkowe informacje:

Godziny odjazdów:

maj – wrzesień: 8.00-19.00
październik – kwiecień: 9.00-17.00

Cennik:

Bilet normalny:  8 zł
Bilet ulgowy:  5 zł
Dzieci do 5 r.ż.: bezpłatnie

Pozostałe atrakcje:

Fotosafarii to wyjazd samochodem terenowym w mało znane zakątki Bieszczad w celu podpatrywania zwierzyny, szukania śladów po dawnych mieszkańcach i obcowania z jeszcze dzikimi terenami. Podczas wyprawy można spotkać nie tylko jelenie czy sarny, ale także żubry, niedźwiedzie, wilki oraz inne zwierzęta, które kryją się w okolicznych lasach.

Informacje dodatkowe:

Niedaleko muzeum rozpoczyna się ścieżka edukacyjna.

Kontakt:

Adres:  Nowosiółki 30, Hoczew
Telefon:  (13) 469 41 85
Email:  knieja@muzeumknieja.pl
WWW: muzeumknieja.pl

Muzeum "Knieja" w Nowosiółkach

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content