Zagroda Garncarska w Medyni Głogowskiej

Z pieca bucha ogień. Rzemieślnicy pilnują temperatury i czasu. Niedawno włożyli do środka miękkie gliniane naczynia, wkrótce wyciągną je wypalone, twarde, gotowe do użycia.

To ostatni fragment pracy garncarza. A jaki wysiłek trzeba było wykonać wcześniej! Toczenie garnków to coś znacznie trudniejszego niż lepienie figurek z plasteliny, dzieci na pewno to zauważą. Zresztą, dorośli też mogą spróbować swoich sił, bo Zagroda Garncarska w Medyni Głogowskiej zaprasza nie tylko na zwiedzanie, ale i warsztaty. Tutejsi mistrzowie fachu nie tylko pokażą, jak pracują, ale i opowiedzą ciekawe historie o rozwoju rzemiosła garncarskiego na okolicznych terenach.

Zagroda garncarska to centralny punkt szlaku garncarskiego, który biegnie przez dużą część gminy Czarna. Znajdziemy na nim zabytki, pracownie garncarskie i piękne obiekty naturalne. Tuż obok Zagrody mieszczą się Ośrodek Garncarski oraz karczma „U Garncarzy”, gdzie można coś zjeść, odpocząć i nawet pobawić się z dziećmi. Można też wypożyczyć rowery, by ułatwić sobie zwiedzanie szlaku.

Dodatkowe informacje:

Godziny otwarcia:

W miesiącu listopad:

Od wtorku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00.
W niedzielę w godzinach 12.00 – 15.00

Cennik:

Cena biletów dla zwiedzających:

Od wtorku do piątku: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł.
W niedzielę: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł.

Pełny cennik dostępny na stronie:

http://medynia.gok-czarna.pl.zetorzeszow.eu/cennik

Kontakt:

Adres:  Medynia Głogowska
Telefon:  (17) 7726866
Email:  biuro@gok-czarna.pl
WWW:  www.zagrodagarncarska.pl

Ośrodek Garncarski w Medyni Głogowskiej

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content