Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie

Prawie każdy wie, że rzeszowski rynek jest bardzo ładny. Mniej osób zdaje sobie sprawę z atrakcji, które spoczywają pod jego powierzchnią. Spacer Podziemną Trasą Turystyczną to okazja by poznać kawałek Rzeszowa od zupełnie innej strony. Co tam jednak edukacja! Postawmy się w miejscu dziecka: zejście pod ziemię to po prostu wielka frajda!

Trasa liczy sobie prawie 400m długości. Ma 3 kondygnacje, a w najniższym punkcie schodzi nawet 10 m pod ziemię. Powstała przez poprowadzenie korytarza przez odkopane i zabezpieczone piwnice wykopane dawno temu, nawet w XIV wieku.

Podziemna trasa turystyczna Rzeszów - szkieletPodziemne korytarze robią wrażenie same w sobie. Niesamowita jest świadomość, że kilka metrów nad głowami zwiedzających toczy się codzienne życie współczesnego Rzeszowa, a tu sięgamy w odległą historię. To ostatnie wrażenie potęgują jeszcze eksponaty umieszczone po drodze: broń, naczynia, a nawet szkielety (te ostatnie, chyba na szczęście, sztuczne). Daje to okazję przewodnikowi, by opowiedzieć o tym, jak wyglądało miasto przed wiekami.

Dodatkowe informacje:

Godziny otwarcia:

poniedziałek nieczynne

wtorek-piątek:  10-18

sobota-niedziela:  11-17

Cennik:

Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem, w grupach do 20 osób.

Bilet normalny kosztuje  6,50 zł

Bilet ulgowy – 4,50 zł.

Informacje dodatkowe:

Trasa z oczywistych względów nie jest właściwym miejscem dla ludzi cierpiących na klaustrofobię. Ostrożność powinny też zachować osoby wysokie.

Kontakt:

Adres:  Rynek 26, Rzeszów
Telefon:  (17) 8754774
Email:  rzeszowskiepiwnice@gmail.com
WWW:  www.trasa-podziemna.erzeszow.pl

Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content