Malowanie graffiti w projekcie „Dziewczęcy łącznik”
Malowanie graffiti w projekcie „Dziewczęcy łącznik”

Malowanie graffiti w projekcie „Dziewczęcy łącznik”

W ramach rozwoju instytucjonalnego projektu „Dziewczęcy łącznik” w grudniu 2022 Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zorganizowano wydarzenie w przestrzeni publicznej, w trakcie którego powstało graffiti o tematyce antydyskryminacyjnej. Zostało ono wykonane na trzech płótnach przez znanego rzeszowskiego artystę, zaprzyjaźnionego z Podkarpackim Stowarzyszeniem dla Aktywnych Rodzin, Michałem Czerko. Inspiracją do powstania pracy była tematyka projektu „Dziewczęcy łącznik”
Wydarzenie, w którym wzięło udział 45 osób zostało zorganizowane we współpracy z dwiema organizacjami – Fundacją Zielony Guzik oraz Fundacją Pomosty i połączone z warsztatami dla dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie mieli możliwość poznania technik malowania farbami  w sprayu. Wszyscy zebrani uczestnicy wzięli udział w dyskusji, komentowali aktualne zjawiska polityczne i kulturalne.  Wydarzenie to miało za zadanie przyciągnąć uwagę zaproszonych osób zaangażowanych w działania Stowarzyszenia PSAR i nie tylko, a także skłonić ich do refleksji na temat problemów młodzieży oraz przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji. Wykonane graffiti nawołuje do przestrzegania praw człowieka w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.
W trakcie wydarzenia wykorzystano zakupiony w ramach projektu sprzęt (mobilna sala do prowadzenia zajęć) oraz farby w sprayu.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

 

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content