Rzeszowskie Piwnice
Rzeszowskie Piwnice

Rzeszowskie Piwnice

Utworzenie Rzeszowskich Piwnic jest wynikiem realizacji projektu „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury” w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Przedmiotem projektu był zakup sprzętu i wyposażenia, który pozwolił na stworzenie nowej odsłony dotychczasowej Podziemnej Trasy Turystycznej jako interaktywnej instytucji kultury, łączącej aspekty historyczne z nowoczesnymi technikami i metodami ukazania wielowątkowej historii Rzeszowa w szerszej niż dotąd perspektywie.

Do wyboru są dwie ścieżki zwiedzania:

„Interaktywna Legenda” – to multisensoryczna, angażująca ścieżka zwiedzania, w której zwiedzający z „biernych” uczestników narracji stają się „aktywnymi” bohaterami snutej opowieści. Scenariusz tego wariantu wystawy obejmuje interaktywne stanowiska, na których na uczestników czekają specjalne zadania do wykonania. Zadania zostały zaprojektowane w ten sposób, by angażowały intelektualnie, manualnie oraz emocjonalnie. Goście Rzeszowskich Piwnic tworzą drużynę, której zadaniem jest odkrycie skarbu Rzeszowa. Polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi.

„Obrazy historii” – ta ścieżka zwiedzania przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie tradycyjny sposób zwiedzania a zaraz mogą doświadczyć zwiedzania naszych piwnic w interaktywnej odsłonie. Scenariusz tego wariantu w większym stopniu wyczerpuje wiedzę historyczną oraz kładzie nacisk na opowieść o samych piwnicach. Polecamy szczególnie osobom dorosłym oraz pasjonatom historii.

Godziny otwarcia:

poniedziałek nieczynne
wtorek – niedziela: 10-19

ostatnie wejście na trasę: 17:20
czas zwiedzania: ok. 100 min z przewodnikiem

Zwiedzanie indywidulane z przewodnikiem w grupach maksymalnie 6-osobowych dla wariantu Interaktywna Legenda i 8-osobowych dla wariantu Obrazy historii.

Zwiedzanie grupowe z przewodnikiem odbywa się maksymalnie w 12 osobowej grupie po uprzednim kontakcie mailowym / telefonicznym.


Cennik:

Bilet normalny – 25zł
Bilet ulgowy – 20zł
Bilet rodzinny – 70 zł (dwójka rodziców, dwójka dzieci)
Karta Dużej Rodziny – 15zł
Dzieci poniżej 4 lat – wejście bezpłatne
Okazjonalnie w niektóre weekendy odbywa się indywidulanie zwiedzanie bez przewodnika w cenie 15zł/20zł.
Bilety do kupienia w kasie Rzeszowskich Piwnic lub na stronie https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl/


Kontakt:

Rzeszowskie Piwnice:
ul. Rynek 26,
35-064 Rzeszów
Telefon: 17 748 39 90
email: rzeszowskiepiwnice@rzeszowskiepiwnice.pl
www: https://rzeszowskiepiwnice.pl/

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content