Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków w rzeszowskim Domu Dziecka
Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków w rzeszowskim Domu Dziecka

Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków w rzeszowskim Domu Dziecka

Przedstawiciele Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin wybrali się z wizytą do rzeszowskiego Domu Dziecka. Przekazali tej instytucji egzemplarze „Rzeszowskich spacerów dla przedszkolaków”. To, z jaką sympatią zostali przyjęci, przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Co mieli do powiedzenia o tej wizycie?

„Wiedzieliśmy, że mali mieszkańcy „Mieszka” i „Dobrawy” mogą nie dostać książeczek od swoich rodziców. Dlatego postanowiliśmy podarować tym najmłodszym nasz mini-przewodnik po Rzeszowie. W Domu Dziecka przywitano nas wspaniale. Usłyszeliśmy wyrazy uznania i zobaczyliśmy niezwykłą radość obdarowanych.

Wspaniale też czuliśmy się obserwując dzieci.  Były grzeczne i cierpliwe. Dzielnie zniosły sesję fotograficzną. Jednak najbardziej wzruszająca była ich dbałość o siebie nawzajem. Jeden z chłopców, na oko 5-letni, cały czas pilnował swojego młodszego brata. Gdy rozdawaliśmy książeczkę dzieci powiedziały nam, że brakuje jednego kolegi, który też pewnie chciałby ją dostać. A gdy jeden z maluchów się przewrócił i rozpłakał starsza koleżanka go natychmiast przytuliła i zaczęła pocieszać. Powinien to zobaczyć każdy, kto ma jakieś negatywne wyobrażenia o wychowankach domów dziecka.

Podziwiamy pracę, którą muszą wykonywać opiekunki tych dzieci. Życzymy i im, i ich podopiecznym jak najwięcej radości w życiu. To dla nas wzruszające, jeżeli sami trochę jej sprawiliśmy.”

Dyrektor Urszula Polanowska, autor "Rzeszowskich spacerów dla przedszkolaków" i grupka wspaniałych maluchów z Domu dla Dzieci.
Dyrektor Urszula Polanowska, Jan Marković, autor „Rzeszowskich spacerów dla przedszkolaków” i grupka wspaniałych maluchów z Domu dla Dzieci.

A oto i krótka recenzja książeczki napisana przez nieco starszą wychowankę „Dobrawy”, 19-letnią Izabelę S. Dziękujemy w imieniu autorów i wydawcy.

Książeczka pt. „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaka” została napisana przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Oprócz krótkich tekstów rymowanych dotyczących najpiękniejszych i najważniejszych miejsc w Rzeszowie książka zawiera kolorowe ilustracje symbolizujące opisywane miejsca wykonane przez Pana Marcina Stachów.

Książeczka zawiera 20 stron. Każda strona ma opisany inny zakamarek Rzeszowa. Zabytki i poszczególne miejsca Rzeszowa napisane są kolorowym drukiem tak aby dziecko zwróciło  na nie szczególną uwagę.

Wierszyki choć krótkie pisane są prostym i wesołym językiem co może pomóc dziecku rozwinąć wyobraźnie. Moim zdaniem książka dzięki zawartym pięknym obrazom i łatwym tekstem może również służyć jako pomoc dla rodzic a w nauce poznawania pięknych miejsc w Rzeszowie.  Rodzic może dziecku pokazać obrazek, i przeczytać opis miejsca a dziecko może zgadywać i zapamiętywać mając z tego dobrą zabawę. Książeczka bardzo mi się podoba i zachęcam do tego aby każdy rodzic zakupił ją dla swoich małych pociech aby w ten sposób mogły bawić się i poznawać miasto Rzeszów, które z dnia na dzień staje się piękniejsze i ciekawsze.

 

Książeczki dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

logo_rz_pl

Related posts

Leave a Reply

Skip to content