Tropiciele kultury II
Tropiciele_kultury2 (1)

Tropiciele Kultury 2

Czy zwiedzanie zabytków i słuchanie o historii może być ciekawe dla dzieci? My uważamy, że tak! Zwłaszcza jeśli są one twórcami i realizatorami tych wycieczek. Magda, Maciek, Tymek i Filip, to Tropiciele Kultury z krwi i kości. Dzięki swojemu zapałowi i wrodzonej ciekawości świata pokazują, co jest istotne i intersujące dla nich i ich rówieśników.

,,Tropiciele Kultury 2” to kontynuacja projektu zrealizowanego w 2021, sfinansowanego ze środków Województwa Podkarpackiego. W ramach zadania powstała seria filmów dla dzieci i młodzieży o najcenniejszych i najciekawszych zjawiskach podkarpackiej kultury.

Przewodnim tematem było dziedzictwo kulturowe województwa podkarpackiego. Skupiliśmy się na różnych tradycjach tego regionu, jakimi są m.in. flisactwo i wędkarstwo. Dzięki podjęciu współpracy z różnymi instytucjami i twórcami podkarpackiej kultury. W sposób przystępny dla młodych widzów zostały przedstawione:
– Tunel schronowy w Strzyżowie – https://youtu.be/lzPYP494nkg
– Centrum Wikliniarstwa MOK w Rudniku nad Sanem – https://youtu.be/mEUDHNrU8u8
– Bractwo Flisackie w Ulanowie – https://youtu.be/uTt5qNuXFxY
– Folkowisko Festiwal w Gorajcu – https://youtu.be/2opiRSMPztQ
– Park Owadów i Pajęczaków w Stobiernej, Osada Słowiańska w Stobiernej, Park Dinozaurów i Wieża Widokowa w Głobikowej – https://youtu.be/NVHVyG3irXY

 

 

Zapisz się na nasz newsletter.

Skip to content