Zadziwiające opowieści w Żarnowcu
Zadziwiające opowieści w Żarnowcu

Zadziwiające opowieści w Żarnowcu

Wyobraź sobie, że wszystkie zgromadzone przez ciebie rzeczy trafiają do muzeum, gdzie można je oglądać, uczyć się o nich i je podziwiać.

Ciekawe, czy Maria Konopnicka pomyślała w ten sposób nie tylko o swoich dziełach, ale też o otaczających ją przedmiotach.
Wybitna poetka i pisarka przyjechała do Żarnowca 8 września 1903 r. Wiosną i latem pisała tu swoje książki i prowadziła działalność społeczną. Dziś znajduje się tu muzeum, w którym zgromadzano wiele wartościowych rzeczy, a wśród zabytków są także jej oryginalne dzieła literackie. W dworku zobaczycie autentyczne wnętrza z czasów życia poetki, w a otaczającym go zabytkowym parku przejdziecie ścieżką przyrodniczo-edukacyjną, a nawet weźmiecie udział w plenerowym spektaklu lub koncercie.

Poniedziałek – Konkurs

Konkurs literacki „Zapraszamy w Podkarpackie”

Jak zaprosić rodziny z innych województw to delektowania się urokami naszego regionu? Jak zachęcić ich do odwiedzin i poznawania różnych niezwykłych podkarpackich miejsc?

Nasz konkurs przygotowaliśmy z myślą o dzieciach, które lubią bawić się językiem, konstruować wierszyki i dzielić się nimi z innymi.

Wtorek – Słuchowisko

Jak znaleźć przygodę. Rozdział 4: Pióro

Zapraszamy do świata przygód, tajemniczych zagadek i podkarpackich skarbów. To fascynująca historia, którą napisał Jan Marković, w barwnej interpretacji aktorskiej Magdaleny Kozikowskiej-Pieńko, w połączeniu z niesamowitymi obrazami Aleksandry Anzel.

Środa – Reportaż

Zadziwiające opowieści w Żarnowcu

Po Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oprowadził nas Paweł Bukowski – dyrektor muzeum, a relację ze zwiedzania przygotował dziecięcy zespół dziennikarski, w składzie: Weronika Cisek, Sara Kuprianowicz, Amelia Szubart.

Przeszkolenie do wystąpień przed kamerą i warsztaty poszukiwania informacji w sieci dla młodych dziennikarzy przeprowadziła Bernadeta Szczypta.

Czwartek – Podcast

Czy tata wie. Po co są książki?

Kolejny z serii podcastów, które powstały w ramach projektu „Kultura w sieci, dla dzieci od dzieci”, jest próbą udzielenia krótkiej odpowiedzi na pytanie: po co są książki? Pyta Madzia, odpowiada tata Janek.

Piątek – Łamigłówka

A teraz zasiądźcie do wspólnej zabawy i podejmijcie się rozwiązania zadań o bardzo różnym stopniu trudności, które publikujemy co piątek. Młodsze dzieci mogą kolorować obrazki, trochę starsze szukać słówek w wykreślance lub rozwiązać labirynt.
Pomagajcie sobie wzajemnie, rozwijajcie wiedzę, wyobraźnię i umiejętność kojarzenia faktów.

Kliknij, aby wydrukować.

Łamigłówki

Sobota – Warsztat on-line

Jak wykonać krasnoludka

Bohaterowie baśni „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” to wspaniali przyjaciele z dziecięcej wyobraźni. Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu przygotowało warsztaty, które mają ożywić nasze wspomnienia i pobudzić kreatywne myślenie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Niedziela – Ebook

Jak znaleźć przygodę. Część IV – Piec

Niesamowite przygody Oli i Tosi mogą być inspiracją do niezwykłych odkryć, nie tylko gdy zostaliśmy w domach z powodu pandemii. Mogą też uczyć i rozwijać wiedzę młodych ludzi, a przede wszystkim wciągną do czytania nawet najbardziej opornych.
E-book do ściągnięcia jako .ZIP w trzech formatach: PDF, EPUB i MOBI.

Kliknij w grafikę, aby pobrać.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content