Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Czasoodkrywanie, Teatr Maska, wiek 2+

4 marca 2018 12:00 - 13:00

Czas na spotkanie z władcą zegarów, wskazówek i przesypującego się piasku. Spróbujmy razem poznać jego tajemnice.

Czy czas stoi, biegnie, a może płynie? Jak można go zatrzymać? Czy czas można zobaczyć? A może, jeśli się tylko postaramy, zdołamy go usłyszeć? Przed nami fascynujący świat sekund, minut, godzin, ale również dni, nocy i pór roku… Już czas wybrać się do teatru

„Czasoodkrywanie” to pierwsze w Rzeszowie przedstawienie przygotowane w nurcie teatru inicjacyjnego (pierwszego kontaktu dziecka z teatrem). Spektakl w prosty i w przystępny sposób opowiada o skomplikowanym zjawisku, jakim jest czas.

Drodzy „najnajowi” Rodzice i Opiekunowie,
aby pierwsze spotkanie Waszego dziecka z teatrem stało się początkiem wspaniałej przygody, warto pamiętać
o kilku podstawowych zasadach:

  • Wszyscy oglądamy spektakl, siedząc w pobliżu sceny, na poduszkach porozkładanych na wykładzinie, dlatego na widownię wchodzimy bez butów (w skarpetkach lub przyniesionym ze sobą obuwiu zamiennym). W przytulnej i kameralnej przestrzeni małej sceny znajduje się specjalnie wyznaczone miejsce, w którym przebieramy i zostawiamy obuwie.
  • Żywe reakcje małych widzów są mile widziane!
  • Kiedy przekroczenie bariery między sceną i widownią będzie bezpieczne, poinformujemy Was o tym. W spektaklu nie zabraknie momentu, kiedy zaproszone na scenę dzieci będą mogły nie tylko obejrzeć wszystko z bliska, ale również pobawić się teatralnymi rekwizytami. Jednak poza tym specjalnie wyznaczonym czasem przestrzeń sceny zarezerwowana jest dla aktorów.
  • Reakcje dzieci są niepowtarzalne, tak jak niepowtarzalne są same dzieci. Jeśli twoje dziecko zareaguje płaczem (ma w końcu do tego prawo!), najlepiej opuścić salę i wrócić do nas po chwili.
  • Nie rozpraszajcie uwagi dzieci, robiąc zdjęcia podczas przedstawienia – idealna chwila na uwiecznienie pierwszej wizyty w teatrze nastąpi pod koniec spektaklu, kiedy zaprosimy widzów do samodzielnego odkrywania tajemnic czasu.

scenariusz: Ewa Mrówczyńska
reżyseria: Ewa Mrówczyńska
scenografia: Krzysztof Paluch
muzyka: Iga Eckert
obsada:  Ewa Mrówczyńska; Małgorzata Szczyrek

Czas trwania: 40 min

Szczegóły

Data:
4 marca 2018
Czas:
12:00 - 13:00
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Teatr „Maska”
Strona internetowa:
http://www.teatrmaska.pl/

Miejsce

Teatr Maska
ul. Adama Mickiewicza 13
Rzeszów, rzeszowski Polska
+ Google Map
Telefon:
17 862 68 08
Strona internetowa:
http://www.teatrmaska.pl/