Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz

Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz, to ośrodek popularyzujący naukę o wyjątkowej w skali kraju ofercie programowej powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami województwa, w tym z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia.

Nie jest to muzeum! Ale też nie plac zabaw… Utworzone nieopodal Rzeszowa centrum nauki to obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu, która daje tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. To miejsce dynamiczne i interaktywne, w którym można do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Służy do tego prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni warsztatowych: Fablab, Pracownia Robotyka, Pracownia Biologia i Ekologia, Pracownia Chemia, Pracownia Fizyka.

Na ekspozycję może wejść każdy, nie ma ograniczenia wiekowego, natomiast minimalny wiek uczestnika warsztatów wynosi 9 lat. W centrum znajduje się pokój dla opiekuna z dzieckiem, gdzie można nakarmić, czy przewinąć swoją pociechę. Cały teren centrum nauki jest dostępny dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych. Orientacyjny czas zabaw to co najmniej 2-3 godziny.

W Podkarpackim Centrum Nauki można również nabyć pamiątki, które będą Ci umilały wspomnienia z wizyty w tak fascynującym miejscu. Zapraszamy do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca!

Dodatkowe informacje:

Godziny otwarcia:

Zapraszamy do zwiedzania od wtorku do niedzieli, w godz.:

Wtorek, Środa, Czwartek
9:00 – 15:00. 

Piątek
Od godziny 9:00 do 20:00.

Sobota, Niedziela
Od godziny 14:00 – 20:00.

W poniedziałki Podkarpackie Centrum Nauki jest nieczynne dla Odwiedzających.

Kasy są zamykane na godzinę przed zamknięciem obiektu.

Cennik:

Obowiązujące ceny w PCN “Łukasiewicz” zawarte są na stronie: https://www.pcn.org.pl/zaplanuj-wizyte/bilety-i-ceny/

Kontakt:

Adres: Jasionka 952A, 36-002 Jasionka
Telefon: 17 772 09 10
Email: pcn@pcn.org.pl
WWW:  https://www.pcn.org.pl/

Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content