Bajeczne animacje w Rzeszowie
Bajeczne animacje w Rzeszowie

Bajeczne animacje w Rzeszowie

Bajki animowane znane są od 60 lat i od samego początku cieszą się ogromną popularnością. Dawniej mówiono o nich Wieczorynki lub Dobranocki, bo emitowane były wieczorem. I choć bajka na dobranoc emitowana w I Programie Telewizji Polskiej trwała zaledwie 10 minut, to czekało się na nią z niecierpliwością, by poznać kolejne niezwykłe przygody bohaterów wieczorynek.

Dzisiaj te bajkowe postaci spotkacie w jedynym i niepowtarzalnym miejscu jakim jest Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Tu zobaczycie oryginalne lalki i ich filmowy świat. Kolekcja eksponatów pochodzi z łódzkiego Studia Małych Form Filmowych Se-Ma-For i należy do Wojciecha Jamy. Wśród postaci, które zgromadził w Muzeum są Miś Uszatek, Colargol, Reksio, Kot Filemon, Smerf, Pszczółka Maja, a nawet Wilk i Zając.

W Muzeum Dobranocek zgromadzono nie tylko oryginalne kukiełki i niezwykłe przedmioty z różnych bajek. Są tu też inne rzeczy, na których widnieją ulubione postaci z kreskówek oglądanych przez kilka pokoleń.

Poniedziałek – Konkurs

Konkurs „Bajki i filmy, które uczą”

Jaka nauka dla dzieci płynie z historii Plastusia, Jacka i Agatki czy Bolka i Lolka? Które dostępne dziś bajki i filmy wniosą coś dobrego w życie naszych dzieci, nauczą, uwrażliwią czy zmotywują je do działania?

Zapraszamy do udziału w tematycznym konkursie rodziców i opiekunów dzieci.

Wtorek – Słuchowisko

Jak znaleźć przygodę. Rozdział 6: Pędzel

Zapraszamy do świata przygód, tajemniczych zagadek i podkarpackich skarbów. To fascynująca historia, którą napisał Jan Marković, w barwnej interpretacji aktorskiej Magdaleny Kozikowskiej-Pieńko, w połączeniu z niesamowitymi obrazami Aleksandry Anzel.

Środa – Reportaż

Bajeczne animacje w Rzeszowie

Propozycje Muzeum Dobranocek w Rzeszowie są niezwykle ciekawe dla dzieci. Tu można nie tylko podziwiać wystawy czasowe, ale też uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, projektach edukacyjnych, warsztatach artystycznych, a także brać udział w spotkaniach organizowanych w muzeum i poza nim.

Do pełnego przygód świata bajek zabierają nas Katarzyna Lubas – dyrektor muzeum, Jakub Czaja i Maciej Zwolan. Reportaż przygotował dziecięcy zespół dziennikarski w składzie: Karolina Kotula, Izabela Malec i Maciej Szlęzak.

Przeszkolenie do wystąpień przed kamerą i warsztaty poszukiwania informacji w sieci dla młodych dziennikarzy przeprowadziła Bernadeta Szczypta.

Czwartek – Podcast

Czy tata wie. Ile prawdy jest w bajkach?

Kolejny z serii podcastów, które powstały w ramach projektu „Kultura w sieci, dla dzieci od dzieci”, jest próbą udzielenia krótkiej odpowiedzi na pytanie: co to jest sztuka? Pyta Madzia, odpowiada tata Janek.

Piątek – Łamigłówka

A teraz zasiądźcie do wspólnej zabawy i podejmijcie się rozwiązania zadań o bardzo różnym stopniu trudności, które publikujemy co piątek. Młodsze dzieci mogą kolorować obrazek lub odnaleźć brakujące szczegóły, a trochę starsze rozwiązać rebus.
Pomagajcie sobie wzajemnie, rozwijajcie wiedzę, wyobraźnię i umiejętność kojarzenia faktów.

Kliknij, aby wydrukować.

Niedziela – Ebook

Jak znaleźć przygodę. Część V- Dzwonek

Niesamowite przygody Oli i Tosi mogą być inspiracją do wspaniałej zabawy, nie tylko gdy zostaliśmy w domach z powodu pandemii. Mogą też uczyć i rozwijać wiedzę młodych ludzi, a przede wszystkim wciągną do czytania nawet najbardziej opornych.
E-book do ściągnięcia jako .ZIP w trzech formatach: PDF, EPUB i MOBI.

Kliknij w grafikę, aby pobrać.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content