Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Po prostu koci świat

1 lutego 2019 08:00 - 28 lutego 2019 17:00

Koty są zwierzętami niezwykłymi, fascynującymi, zręcznymi, ze wszystkich zwierząt mają chyba najwięcej wdzięku. Zarówno dzikie koty jak i koty domowe są powszechnienie obecne w literaturze i to zarówno w tej dla dzieci, jak i w tej dla dorosłych.

Z okazji Światowego Dnia Kota w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie została przygotowana niesamowita wystawa. Od 1 lutego do 1 marca 2019 r.przy ul. Sokoła 13 w godzinach otwarcia biblioteki można zwiedzać ekspozycję „Po prostu koci świat”.

Na ekspozycję składają się różne wydawnictwa dotyczące kotowatych ze zbiorów własnych Biblioteki, m.in. „Kot. Historia i legendy”, „I kot ma duszę”, „Koty”, powieści z motywem kota: „Mistrz i Małgorzata”, „Opowieści z Narnii”, „Harry Potter”, seria kryminałów, a także wiersz W. Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”.

Osobne miejsce zajmują bajki tematyczne, m.in. z księgozbioru Filii nr 10 oraz Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, w tym popularne „Przygody kota Filemona”, „Przygody Filonka Bezogonka”, „Kot w butach” i „Chory kotek”.

Uzupełnieniem wystawy o kotach są wydawnictwa multimedialne oraz humorystyczne gadżety z motywem głównego bohatera wystawy – figurki, puzzle, kalendarz kota jaśnie pana, termofor oraz kubek.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Start:
1 lutego 2019 08:00
Koniec:
28 lutego 2019 17:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Miejsce

Budynek Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie
ul. Sokoła 13
Rzeszów, rzeszowski Polska
+ Google Map
Telefon:
17 866 94 00
Strona internetowa:
www.wimbp.rzeszow.pl