Gościnne chaty w Kolbuszowej
Gościnne chaty w Kolbuszowej

Gościnne chaty w Kolbuszowej

Ciekawi Was jak żyło się na podkarpackiej wsi przed niemal 300 laty? Albo jak wyglądały tradycyjne chałupy, sady, młyny i pasieki? Jest takie miejsce, gdzie możecie zaspokoić tą ciekawość. Podczas spaceru wśród zagród, pól uprawnych, zielonych łąk, pastwisk, lasów i stawów zobaczycie jak uczyli się, pracowali, tworzyli, a nawet jedli i ubierali się Lasowiacy i Rzeszowiacy.

Na wizytę w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej warto zarezerwować więcej czasu. Poza zwiedzaniem, można skorzystać z ciekawych warsztatów lub rozłożyć kocyk i zrobić piknik w przydomowym ogródku, albo poobserwować żyjące tam zwierzęta hodowlane.

Poniedziałek – Konkurs

Konkurs fotograficzny „Odkrywam podkarpacką wieś”

Skarby podkarpackiej wsi można odkryć nie tylko w wiejskiej zagrodzie. Jej piękno i zalety to także bogate zbiory z pól, smakołyki wypiekane i gotowane na kaflowym piecu, albo polne kolorowe kwiaty i dzikie krzewy owocowe.

Nasz konkurs przygotowaliśmy z myślą o dzieciach, które chcą pokazać swoje odkrycie na wsi.

Grafika konkursowa

Wtorek – Słuchowisko

Jak znaleźć przygodę. Rozdział 3: Piec

Zapraszamy do świata przygód, tajemniczych zagadek i podkarpackich skarbów. To fascynująca historia, którą napisał Jan Marković, w barwnej interpretacji aktorskiej Magdaleny Kozikowskiej-Pieńko, w połączeniu z niesamowitymi obrazami Aleksandry Anzel.

Środa – Reportaż

Gościnne chaty w Kolbuszowej

Na niezwykłą wyprawę w przeszłość zabierają nas Pani Agata Front i Pan Janusz Radwański, a reportaż przygotował dziecięcy zespół dziennikarski: Karolina Kotula, Izabela Malec, Maciej Szlęzak.

Przeszkolenie do wystąpień przed kamerą i warsztaty poszukiwania informacji w sieci dla młodych dziennikarzy przeprowadziła Bernadeta Szczypta.

Czwartek – Podcast

Czy tata wie. Dlaczego mówią wieśniak”?

Kolejny z serii podcastów, które powstały w ramach projektu „Kultura w sieci, dla dzieci od dzieci”, jest próbą udzielenia krótkiej odpowiedzi na pytanie: dlaczego mówią „wieśniak”? Pyta Madzia, odpowiada tata Janek.

Piątek – Łamigłówka

A teraz zasiądźcie do wspólnej zabawy i podejmijcie się rozwiązania zadań o bardzo różnym stopniu trudności, które publikujemy co piątek. Młodsze dzieci mogą kolorować obrazki, trochę starsze szukać słówek w wykreślance lub rozwiązać labirynt.
Pomagajcie sobie wzajemnie, rozwijajcie wiedzę, wyobraźnię i umiejętność kojarzenia faktów.

Kliknij, aby wydrukować.

Sobota – Warsztat on-line

Firanka – prosta wycinanka

Niedziela – Ebook

Jak znaleźć przygodę. Część III – Piec

Niesamowite przygody Oli i Tosi mogą być inspiracją do wspaniałej zabawy, nie tylko gdy zostaliśmy w domach z powodu pandemii. Mogą też uczyć i rozwijać wiedzę młodych ludzi, a przede wszystkim wciągną do czytania nawet najbardziej opornych.
E-book do ściągnięcia jako .ZIP w trzech formatach: PDF, EPUB i MOBI.

Kliknij w grafikę, aby pobrać.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content