Po schodach wspięliśmy się na szczyt wieży zegarowej w Przemyślu. Z wysoka patrzymy przez lunetę,  podziwiamy piękne widoki. a pod naszymi stopami… dzwony i fajki. Tak, tak, w budynku, który zwiedzamy mieści się niezwykłe muzeum.

Zobaczyć tu można liczne piękne dzieła, efekty pracy rzemieślników, którzy pochodzili z różnych czasów i miejsc. Niejednego zwiedzającego zaskoczy, jak piękne i oryginalne bywają fajki. Czy ktoś widział taką z główką w kształcie jeża albo taką, na której wyrzeźbiony jest biegnący koń? A ile zastosowań mają dzwony? W muzeum znajdziemy dzwony kościelne, sygnalizacyjne, zegarowe i okrętowe. Jak wiele różnych dźwięków one wydają! Przy wejściu na ekspozycję dzieci będą sobie mogły nawet same zadzwonić – na szczęście!

Po wizycie w muzeum możemy jeszcze chwilę pozostać w Przespacerujmy się na pobliską ulicę Śnigurskiego i przysiądźmy na ławeczce w kształcie… fajki.

Muzeum Dzwonów i Fajek - fajki
Muzeum Dzwonów i Fajek – fajki

Informacje dodatkowe

Godziny otwarcia

wtorek-sobota: 9.15 -17.00
niedziela: 11.00-17.00
W poniedziałki nieczynne

Dla kogo?

Dzieci 3+

Cennik

Bilet normalny:  15 zł
Bilet ulgowy:  7 zł
W wtorek wejście bezpłatne

Czas zwiedzania

Około 1 godziny

Informacje dodatkowe

Muzeum Dzwonów i Fajek jest oddziałem Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. 

Warunki architektoniczne budynku, w którym znajduje się Muzeum – dawna Wieża Zegarowa, uniemożliwiły zamontowanie urządzeń pozwalającym zwiedzanie osobom z dysfunkcją ruchu.

Kontakt:

Muzeum Dzwonów i Fajek

Adres:  Władycze 3, Przemyśl
Telefon: (16) 678 96 66
Email:  dzwonyifajki@muzeum.przemysl.pl
WWW:  muzeum.przemysl.pl/wieza

Muzeum Dzwonów i Fajek

About The Author

Leave a Reply

Skip to content