Pokój dziecka z charakterem. 10 dodatków, które zmienią jego wygląd.
Pokój dziecka z charakterem. 10 dodatków, które zmienią jego wygląd.

Pokój dziecka z charakterem. 10 dodatków, które zmienią jego wygląd.

Pokój dziecka to wyjątkowe miejsce, gdzie nie tylko bawią się i śpią nasze pociechy. To również miejsce, które powinno pobudzać ich kreatywność, ale także stwarzać warunki do wyciszenia się. Jeśli chcemy odświeżyć pokój dziecka bez inwestowania w nowe meble, nadać mu charakter, sprawić, by dziecko czuło się w nim dobrze – wystarczy, że wprowadzimy kilka dodatków.

Zobaczcie 10 prostych dodatków, które pomogą stworzyć pokój marzeń.

1. Prosty minimalistyczny styl. Jeśli lubicie prostotę i chcecie uniknąć nadmiaru ozdób pomyślcie o niebanalnych napisach na ścianę. Hasło „Sen=nuda” od razu odzwierciedla charakter jego mieszkańców 🙂

6
Źródło: https://rafa-kids.blogspot.com/

2. Kto powiedział, że biurko zawsze musi stać przy ścianie? Pokombinujcie z ustawieniem mniejszych mebli (fotela, stolika, a nawet łóżka) w różnych odległościach od ścian. Może się okazać, że małe przesunięcia nie zabrały dużo miejsca i wprowadziły ciekawy klimat.

739x554-8

3. Wyraziste tapety lub namalowane elementy, takie jak te kropki, nie wymagają wieszania w oknach pokoju bogatych zasłon. Zgrane ze sobą odcienie (turkusu, różu i koloru żółtego) zmiękczają i ocieplają pomieszczenie.

3
Źródło: https://stylebyemilyhenderson.com

4. Połączenie „staroci” z pełną intensywnych barw nowoczesnością. Pokoik dla dzieci może mieć naprawdę wyjątkowy charakter, jeśli dołożycie parę wysokiej jakości dodatków, takich jak np. kolorowe elementy na ścianach, namiot i dywan z ciekawym wzorem.

Źródło: https://torbacze.pl

5. Czasami niewielkie i niekoniecznie wymagające zakupu dodatki, takie jak zdjęcia i naklejki także nadają pomieszczeniu odpowiedniego klimatu.

7
Źródło: https://decor8blog.com/

6. Zwykłe łóżko po domalowaniu wezgłowia może stać się wspaniałym wyposażeniem pokoju księżniczki i księcia.

Zródło: tikkurilla
Zródło: Tikkurilla

7. Dzieci uwielbiają pisać kredą. Zakup odpowiedniej farby imitującej tablicę, może nie tylko upiększyć pokój, ale też przełożyć się na wspaniałą, kreatywną zabawę.

farba-tablicowa_1795417

8. Aż chciałoby się usiąść z książką w ręku i zapomnieć o obowiązkach. Parę starannie dobranych poduszek i symetrycznie powieszone dziecięce obrazki zawsze sprawiają cuda. Ale jak długo utrzyma się ten wypracowany porządek?

10
Źródło: https://athomearkansas.com

9. Czasami zmiana jednego dodatku może sprawić cuda! Blade, stonowane kolory przełamano czarno-białą lampą. Takie zdecydowane ruchy wykonujcie jednak z dużą ostrożnością, najlepiej po konsultacji z projektantem wnętrz.

11
Źródło: https://www.pauletpaula.com/

10. Małe pokoje wymagają więcej kreatywności, szczególnie, gdy mieszka w nim dwójka dzieci. Ścianki działowe i odpowiednie ich podwieszenie może zastąpić meble. Do tego jednak potrzebne są bardziej zaawansowane umiejętności.

12
Źródło: https://www.handmadecharlotte.com/

Pamiętajcie jednak, że łatwo jest przesadzić. Jeden element za dużo, a w pokoju księżniczki dostaniemy oczopląsu.

Źródło: https://torbacze.pl
Źródło: https://torbacze.pl

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content