Nieważne czy interesujesz się technologiami przyszłości, czy może po prostu lubisz spędzać aktywnie czas i poznawać nowe rzeczy. A może wolisz fajnie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi albo zastanawiasz się gdzie pójść samemu.
Nieważne też ile masz lat – interaktywna wystawa ROBOPARK zrobi na Tobie wrażenie.
Tylko do 8 listopada możesz odwiedzić tę międzynarodową interaktywną wystawę w Rzeszowie. Widziało ją już 2,5 miliona ludzi w 4 krajach. Na wystawie zgromadzono ponad 70 robotów z całego świata począwszy od tych malutkich, kilkucentymetrowych aż po 2-metrowe naśladujące człowieka. Roboty nie są tylko eksponatami, które się ogląda, ale też można zapoznać się z nimi, pograć w różne gry, a nawet porozmawiać z niektórymi z nich! Każdy oferuje całkowicie inne wrażenia.
Przedstawiamy te, które weszły w interakcję z naszymi młodymi testerami:
PROMOBOT: robot – konsultant. Potrafi rozpoznawać twarze i zapamiętywać ludzi. Możesz z nim porozmawiać, a jeśli zechcesz – uściśnie Ci rękę, a nawet zaśpiewa!
PEPPER: doskonały robot pomocnik. Potrafi widzieć, słyszeć, mówić i poruszać się. Uwielbia żartować.
CANBOT UU-U05 – fantastyczny tancerz, posiadający aż 6 ludzkich uczuć!
R-BOT – stand`upowiec, którego zadaniem jest rozbawić cię. Uwielbia występować na scenie
ALEX – najbardziej podobny do człowieka robot w ROBOPARKU. Chodzi, podaje rękę, przybija piątkę i co najważniejsze nie nudzi go to wcale.
Na wystawie najważniejsza jest interaktywność. Dzięki niej możliwe jest połączenie zabawy z nauką. Odwiedzający własnoręcznie sterują robotami, nawiązują z nimi kontakt, mogą też znaleźć się w wirtualnej rzeczywistości jadąc stromą górską kolejką, czy walcząc mieczami świetlnymi. Na tym wydarzeniu można dobrze się bawić, ale można też poczuć przedsmak rzeczywistości jaka czeka w przyszłości nas i nasze dzieci.
Niektóre z atrakcji dostępnych na wystawie:
- Pokaz tańczących piorunów Tesli
- Tańce w teatrze robotów
- Stand-up od robota
- Roboty w wielkości człowieka
- Robofutbol, robosumo i roboboks
- Strefa dronów, w której można sterować prawdziwym dronem
- Robo-zoo, które obejmuje ponad 7 robotów
Uzupełnieniem są warsztaty, w których można wziąć udział podczas całego czasu trwania wystawy za dodatkową, symboliczną opłatą. Dostępne są ich cztery rodzaje: rysowania piórem 3D, robienia slimów, wykonania świecących balonów, programowania robotów.
Warto wziąć w nich udział, nie tylko dla pamiątki – wszystko co powstaje podczas warsztatów dzieci zabierają do domu – ale przede wszystkim dlatego, że to wspaniała forma wyciszenia się i kreatywnego wysiłku po buzującej energią interakcji z elektroniką i komputerowymi technologiami.
Dużym plusem wystawy jest bardzo dobra obsługa. Przy każdym stanowisku pomaga świetnie przygotowany animator, który chętnie i z zaangażowaniem opowiada o „eksponatach”. Są to ludzie młodzi, którzy nawiązują bardzo dobre interakcje z dziećmi i widać, że się starają reagować na potrzeby zwiedzających.
Wystawa odbywa się z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych. Do dyspozycji odwiedzających są środki higieny oraz dezynfekcji. Roboty wraz z innymi urządzeniami są dezynfekowane po każdym użyciu. Obsługa wystawy jest wyposażona w maseczki oraz rękawiczki jednorazowe. Liczba osób przebywających jednocześnie na ekspozycji jest ograniczona i dostosowana do norm ustawowych. Oprowadzanie gości po wystawie odbywa się z utrzymaniem zasad dystansu społecznego.
Wystawę można zobaczyć w Millenium Hall
Aleja Majora Wacława Kopisto 1,
Od 9 października do 8 listopada
Wt-Pt: od 10-00 do 19-30
Sb-Niedz: od 10-00 do 19-00 w poniedziałki nieczynne
Telefon kontaktowy 881-259-569
Na zwiedzanie warto zarezerwować ok 3 godzin. Bilet jest całodzienny. Można przyjść rano, pooglądać, pobawić się, wyjść na obiad i po południu wrócić.