Dziewczęcy Łącznik
Dziewczęcy Łącznik

Dziewczęcy Łącznik

„Dziewczęcy Łącznik” to projekt realizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Dziewczęta w wieku 15-18 lat, biorące udział w projekcie będą uczestniczyć w warsztatach i wyjazdach edukacyjnych oraz stworzą swoją własną kampanię na rzecz swoich lokalnych społeczności.

Projekt ten ma za zadanie pomóc dziewczynom rozwijać swoje kompetencje społeczne, stawiać jasne granice oraz wychodzić naprzeciw trudnościom i niewłaściwemu traktowaniu, z jakim muszą się mierzyć na co dzień. „Dziewczęcy Łącznik” przygotuje je na różne sytuacje i pomoże podnieść swoją edukację na temat dyskryminacji.

Dziewczyny będą zaproszone do udziału w 4-dniowym wyjeździe edukacyjnym. Na którym dowiedzą się jak sobie radzić z uprzedzeniami i poznają inspirujące kobiece postaci historyczne. Co zostało zaplanowane?

  • Warsztaty kompetencji społecznych – radzenie sobie w trudnych sytuacjach, kształtowanie asertywnej postawy i komunikacji miedzy ludzkiej.
  • Warsztaty kooperacji – budowanie relacji między uczestniczkami, bazujące na wspólnym wsparciu, siostrzeństwie i pomocy.
  • Warsztaty tworzenia kampanii społecznych– kulminacją projektu jest stworzenie inicjatyw społecznych na terenie podkarpacia. Tutorki będą wspierać i motywować wszystkie działania.
  • Warsztaty storytellingu – jak się wysławiać, słuchać  i dzielić się z innymi swoimi poglądami i uczuciami.

Wyjazd jest całkowicie darmowy!

Więcej informacji o projekcie i jego przebiegu na stronie PSAR:

https://psar.pl/dziewczecy-lacznik/PSAR – dziewczęcy łącznik

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content