,,Wieczór Talentów” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Rzeszowie
,,Wieczór Talentów” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Rzeszowie

,,Wieczór Talentów” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Rzeszowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 11 w Rzeszowie (ul. Beskidzka 5) jest miejscem, w którym promuje się szczególnie uzdolnione dzieci i młodzież. Już po raz drugi bowiem zorganizowano tutaj Międzyszkolny Konkurs Młodych Talentów „To mnie kręci” pod patronatem Rzeszowskiego Domu Kultury. Sukces poprzedniej edycji tej imprezy sprawił, że w tym roku objęła ona swoim zasięgiem nie tylko miasto Rzeszów, ale i cały powiat rzeszowski.

14 uczniów klas IV-VII z 9 szkół podstawowych (SP nr 1, SP nr 4, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 14, SP nr 16,
SP nr 18, SP w Wysokiej Głogowskiej i Zespołu Szkół w Malawie) zgłosiło swoją gotowość do udziału
w konkursie w piątek, 23 marca 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 11. Mieli oni za zadanie zaprezentować swój talent (sceniczny, muzyczny lub sportowy) w czasie 4-minutowego wystąpienia.
II Międzyszkolny Konkurs Młodych Talentów „To mnie kręci” rozpoczął się o godz. 17.30 wystąpieniem gospodarza imprezy, Dyrektora szkoły, Piotra Kłęka. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać listu od Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, który pogratulował uczestnikom talentów i życzył wielu sukcesów.

Występy uczestników oceniało natomiast 4-osobowe jury, w składzie którego znaleźli się: pełniąca funkcję przewodniczącej Mariola Cieśla – Dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury, Andrzej Paśkiewicz – muzyk, lider zespołu Manitou, gitarzysta w zespole Justyny Steczkowskiej, Jakub Jonkisz – wokalista, kompozytor, autor tekstów, półfinalista programu „X Factor” oraz Krzysztof Ignaczak – były reprezentant Polski w siatkówce, jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy.

Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Wszyscy występujący udowodnili, że posiadają różnorodne, ponadprzeciętne umiejętności, a poziom konkursowych zmagań był wysoki i bardzo wyrównany.
Zaprezentowane zostały talenty wokalne, instrumentalne (pianino, skrzypce, trąbka), taneczne, recytatorskie i akrobatyczne.

Poza konkursem wystąpili zaproszeni goście. Wśród nich znalazła się Patrycja Widlarz – mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich, finalistka Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i mistrzyni okręgu podkarpackiego w tańcach standardowych oraz Cezary Prajsner – zawodowy perkusista, zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach. Wykonał on 2 utwory na oryginalnym instrumencie – wibrafonie. Wielkie brawa zebrał także KLAPS – zespół tańca nowoczesnego działający w Rzeszowskim Domu Kultury. Niespodzianką był również występ jednego z jurorów – Jakuba Jonkisza, który zaśpiewał dwie piosenki przy akompaniamencie gitarowym.

Laureatem konkursu został Mikołaj Asanow, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 18, który perfekcyjnie zagrał na pianinie utwór Valse, op. 83 Augusta Duranda. Jurorzy docenili także niezwykłe umiejętności wokalne Manueli Pilch z Zespołu Szkół w Malawie, wykonującą piosenkę „Rolling In The Deep” i Dominiki Wasilewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 16, która zaśpiewała „My Heart Will Go On”, piosenkę z filmu „Titanic”. Trzecie wyróżnienie powędrowało do Weroniki Blahaczek. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 wcieliła się w nietoperza i bardzo sugestywnie zaprezentowała taniec z elementami akrobatyki. Taniec, a konkretnie modern jazz, jest także mocną stroną Natalii Hołówko, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 7.
Została ona wyróżniona przez publiczność „To mnie kręci”, która głosowała na specjalnych kartach na wybranego przez siebie uczestnika.


Nagrodą główną w konkursie był smartfon, który powędrował do laureata II edycji „To mnie kręci”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali natomiast pamiątkowe statuetki, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: m.in.: sprzęt elektroniczny, planszowe gry towarzyskie, książki, vouchery do rzeszowskich kin, kręgielni i pizzerii.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli konkurs, a w szczególności Pani Marioli Cieśli, Dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury, patronom medialnym i sponsorom.

About The Author

Related posts

Leave a Reply