3. Festiwal Relacji w Rzeszowie
3. Festiwal Relacji w Rzeszowie

3. Festiwal Relacji w Rzeszowie

A. Stein, Fot. Grzegorz Bukala / Boogeepic

W dniach 30 – 31 marca 2019 odbędzie się trzeci już Festiwal Relacji, promujący idee Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy.

Celem festiwalu jest propagowanie wśród przyszłych i obecnych rodziców Rodzicielstwa Bliskości, czyli kontaktu rodzica i dziecka opartego na wzajemnej pełnej szacunku relacji. Obustronny szacunek i zrozumienie leżą także u podstaw sposobu komunikowania się opracowanego przez Marshalla Rosenberga, twórcy Nonviolent Communication (NVC) po polsku tłumaczonego jako Porozumienie bez Przemocy (PbP). Obydwie postawy poprawiają jakość kontaktów nie tylko w rodzinie, ale także w każdym innym wymiarze naszego życia, gdzie dobre relacje i skuteczna komunikacja umożliwiają efektywną współpracę, dążenie i osiąganie wyznaczonych celów.
Agnieszka Stein podczas Festiwalu Relacji w Rzeszowie.

Podczas festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach i wykładach psychologów, terapeutów i trenerów, pracujących na rzecz promowania Empatycznej Komunikacji oraz Rodzicielstwa Bliskości.

Dzieci, które zechcą przyjść wraz z rodzicami, będą mogły się bezpiecznie bawić w specjalnej strefie pod opieką animatorów. Dostępne będą także dodatkowe, płatne i nieodpłatne warsztaty, na które można zarejestrować dzieci od 6. roku życia.

Zajęcia dla dzieci podczas festiwalu 2017

Podczas imprezy będzie można zaopatrzeć się w książki wydawnictw MamaniaMiND, cudowne książki dla dzieci w języku angielskim wydawnictwa Usborne, a także gry i książeczki „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” wydawnictwa PSAR psar.pl.

Warsztaty poprowadzą:

AGNIESZKA STEIN

Psycholog. Specjalizuje się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, pomaga rodzicom w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, udziela indywidualnych konsultacji. Prowadzi warsztaty dla rodziców, webinaria, współpracuje z przedszkolami i szkołami, doradza nauczycielom. Autorka książek o tematyce Rodzicielstwa Bliskości. Współzałożycielka Ośrodka wsparcia i rozwoju Bliskie Miejsce w Warszawie. Prywatnie mama nastolatka.

agnieszkastein.pl

MARTA SIKORSKA

Edukatorka, trenerka rozwoju osobistego, coach, mediatorka w nurcie Porozumienia bez Przemocy (NVC). Współautorka i współprowadząca warsztaty z udziałem koni jako trenerów Horse Assisted Education, w tym warsztaty poświęcone komunikacji w rodzinie. Tworzy zespół EquiEducation, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i rodziców oparte na wolnej zabawie i szukaniu wspólnej przestrzeni.

http://www.meandmybu.com/

JOANNA NOWICKA

Trenerka, mediatorka, coach w idei Nonviolent Communication. Towarzyszy ludziom w ich drodze, wspiera w pielęgnowaniu autentycznych, pełnych miłości relacji ze sobą i z drugim. Prowadzi grupy empatii i warsztaty empatycznej komunikacji, sesje indywidualne, coaching, mentoring i mediacje w idei NVC (Porozumienie bez Przemocy) Marshalla Rosenberga.

PRZEMEK CHRUŚCIEL

Mąż i tata współzałożyciel Fundacji Być Blisko w Boguchwale. Trener, reżyser, pedagog, animator społeczny. Zafascynowany ideą NVC (Porozumienia Bez Przemocy) w swojej pracy szkolnej i warsztatowej stara się wprowadzać w życie jej założenia. Pracuje z użyciem technik teatralnych i elementów dramy. Inspiruje go człowiek i zmiany jakich jest w stanie dokonać w swoim otoczeniu.

MARTA KUŁAGA

Założycielka Niepublicznego Przedszkola Krasnal w Krakowie, gdzie łączy podejście coachingowe z konstruktywnym sposobem komunikacji, zarówno w pracy z dziećmi, jak i w sposobie zarządzania. Jest certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication). Prowadzi spółkę Leance. Pracuje w nurcie coachingu opartego na potrzebach. Prowadzi coaching, mediacje, warsztaty rozwojowe oraz z zakresu komunikacji.

KATARZYNA MITSCHKE

Pedagog, polonistka, mentorka w wolnej szkole, którą prowadzi w intencji tworzenia przestrzeni dla bliskich, bezpiecznych relacji między osobami w różnym wieku. Komunikacja Bez Przemocy wspiera ją w przyjmowaniu siebie i innych takimi, jakimi są. Uwielbia czerpać inspirację od dzieci i od dorosłych oraz towarzyszyć im w odkrywaniu, uczeniu się i zabawie, które najczęściej występują równocześnie.

MARIA STĘPAK

Żona, mama trójki. Od 2014 roku doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po kursie w Akademii Noszenia Dzieci. Prowadzi bloga i sklep internetowy pieluszkowo.com, poprzez który propaguje ideę Rodzicielstwa Bliskości. Zawodowo nauczycielka języka angielskiego.

PROGRAM

SOBOTA, 30 MARCA 2019

9:00 Otwarcie Festiwalu Relacji Przystań Blisko
9:30-11:30 Masz ochotę skrytykować szefa, naucz się jak to zrobić      35.00 M. Kułaga warsztat
Wolność zaczyna się od granic – jak to działa w relacji rodzic dziecko 35.00 M. Sikorska warsztat
12:00–14:00 Jak dogadywać się lepiej w zespole – radzenie sobie z konfliktami dzięki
Porozumieniu bez Przemocy
    35.00
M. Kułaga warsztat
Blisko siebie, blisko Ciebie o empatii i szczerości w związku   35.00 P. i A. Chruściel
Być Blisko
warsztat
Chustonoszenie – od teorii do praktyki. Wiązanie brzuszkiem do brzucha   35.00 M. Stępak warsztat

PRZERWA 14:00–15:00

15:00–16:30 Żeby samo chciało – sposoby rozwijania naturalnej motywacji u dziecka   25.00 A. Stein wykład
z dyskusją
15:00–17:00 Warsztat dla mężczyzn     35.00 P. Chruściel warsztat
16:40–18:40 Tu i teraz, jak o emocjach mówi nam ciało i co z tym zrobić     35.00 K. Mitschke warsztat
17:00–18:30 Kiedy dziecku w szkole jest trudno – jak mu pomóc   25.00 A. Stein warsztat

NIEDZIELA, 31 MARCA 2019

9:30–11:30 Dobre relacje, czyli jakie?

35.00

A. Nowicka warsztat
9:45–11:30 Mam dość – co zrobić, kiedy zalewa mnie złość

25.00

A. Stein wykład
z dyskusją
12:00-14:00 Powinnam była… nie powinienem był… – o poczuciu winy w rodzicielstwie

35.00

K. Mitschke warsztat
Rodzeństwo pomnażanie czy dzielenie – co wspiera rodzica więcej niż jednego dziecka

35.00

M. Sikorska warsztat

PRZERWA 14:00–15:00

15:00–17:00 Jak przekonania kształtują Twoje życie

35.00

A. Nowicka warsztat
Rodzina – jedność, czy różnorodność? O relacjach w rodzinie

35.00

P. Chruściel warsztat

Inwestycja:

każdy warsztat – 35 zł w przedsprzedaży 

każdy wykład – 25 zł w przedsprzedaży

JAK TRAFIĆ? UL. BOHATERÓW 12 (BUDYNEK PROMAR)RZESZÓW
KONTAKT

About The Author

Related posts

Leave a Reply