Obserwatorium Astronomiczne w Rzepienniku Biskupim
Obserwatorium Astronomiczne w Rzepienniku Biskupim

Obserwatorium Astronomiczne w Rzepienniku Biskupim

Obserwatorium astronomiczne Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim to prywatne obserwatorium, które służyć ma pozyskiwaniu i szerzeniu wiedzy astronomicznej i astronautycznej.

Na terenie obserwatorium zainstalowano kilkanaście planszy dydaktycznych o treściach astronomicznych, przeznaczonych do samodzielnego studiowania przez odwiedzających.

Przy terenie obserwatorium znajduje się turystyczny szlak astronomiczny o długości 25 km. Na szlaku rozmieszczone są monumentalne drewniane rzeźby mitycznych bóstw, których imiona noszą planety Układu Słonecznego. Obserwatorium jest miejscem centralnym (Słońcem) dla tego szlaku planetarnego. Szlak można przemierzać indywidualnie lub w grupach zorganizowanych, pieszo, konno, rowerem lub samochodem/autokarem.

W sezonie letnim organizowane są regularne spotkania z astronomią. Podczas spotkań możemy obserwować teleskopowe pokazy Słońca, Księżyca i planet. Pokazy wzbogacone są o wykłady, filmy edukacyjne oraz dyskusje dla sympatyków tematu.

W ciągu roku obserwatorium przygotowuje m.in. pokazy rzadkich zjawisk na niebie, warsztaty rakietowe, astronomiczne biegi przełajowe, warsztaty astrofotograficzne, plenery astro-artystyczne itp.

Mapa dojazdu

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Godziny otwarcia:


Obserwatorium:
dostępny dla zwiedzających w terminach uzgodnionych z właścicielami

Ceny:


Obserwatorium:  bezpłatnie

Czas zwiedzania:


Około 1,5 godziny

Wiek dzieci:


Obserwatorium: 3+

Informacje dodatkowe:


Obserwatorium astronomiczne  można zwiedzać w terminach i na zasadach uzgodnionych z właścicielami (najlepiej pod adresem: magdagemini@gmail.com, ewentualnie pod telefonem: 515-792-958)

W okolicy znajdują się miejsca noclegowe tj. hotele, schroniska, agroturystyka

KONTAKT

Adres:  Dr Bogdan Wszołek
Obserwatorium Astronomiczne Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim
33-163 Rzepiennik Strzyżewski
Email: bogdan.wszolek@gmail.com
WWW:  http://oajadwiga.pl/

Related posts

Leave a Reply